آشنایی با موسسه‌ی ویرایش سرآمدان

مؤسسه­ی ویرایش سرآمدان، نخستین مؤسسه­ی تک­منظوره­ی ویژه­ی «ویرایش» در کشور و دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در دو حوزه­ی «ویرایش و تدریس ویرایش» با سازمان­ها، نهادها، مؤسسه­ها، و مرکزهای آموزشی و پژوهشی در حال همکاری است.

1ـ پیشینه­ی کاری مدیر مؤسسه

ویرایش و نظارت بر ویرایش بیش از 40 هزار صفحه کتاب و نشریه.

تألیف 4 عنوان کتاب، 2 مقاله­ی پذیرفته شده­ی بین­المللی، و ترجمه­ی 2 عنوان کتاب.

تدریس بیش از 60 دوره­ی ویرایش و نگارش.

 2ـ پیشینه­ی کاری ویراستاران مؤسسه

ویرایش و آماده­ سازی بیش از 30 هزار صفحه کتاب و نشریه.

3ـ گیرندگان خدمات از مؤسسه

سازمان­ها و نهادهایی که این موسسه تا کنون در قالب‌ اشخاص حقیقی یا حقوقی با آن­ها همکاری کرده، به شرح زیر هستند:

(1)  دانشکده‌ی فرمان‌دهی و ستاد سپاه، (2)  دانشگاه امام حسین (ع)، (3)  دانشگاه عالی دفاع ملی، (4)  دانشگاه علوم انتظامی، (5)  دانشگاه مجازی بین‌المللی «المصطفی»، (6)  دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌ی علمیه‌ی قم، (7)  دفتر واژه گزینی ستاد کل نیروهای مسلح، (8)  دوره‌ی عالی جنگ سپاه، (9)  گروه صنعتی مینو، (10) مؤسسه‌ی روایت سیره‌ی شهدا، (11) مرکز برنامه‌ریزی و تألیف متون درسی سپاه، (12) مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی، (13) وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، (14)  شرکت ذخیره­ی شاهد، (15) مرکز اسناد و مطالعات جنگ، (16) موسسه‌ی مطالعات آمریکا، (17) موسسه‌ی سروش منزلت، (18) نشر معارف و ...

4ـ شیوه‌ی انجام کار

4.1ـ شیوه­ی انجام ویرایش

ویرایش متن‌ها برروی فایل آن‌ها و به‌ترتیب زیر انجام می‌شود:

(1) کارفرما پس از آگاهی از نرخ‌نامه‌ی خدمات موسسه –که در وبگاه مؤسسه با نام «آموزشگاه مجازی ویرایش و نگارش»  آمده- فایل متن خود را به نشانی    postemoshtarek@yahoo.com می­فرستد.

(2) مؤسسه پس از انجام ویرایش بر فایل، آن را برای کارفرما ای‌میل می‌کند.

(3) متن ویرایش شده –به‌علت انجام اصلاحات ویرایشی به دست خود ویراستار بر فایل- نیاز به چندین بار اصلاحات رایانه‌ای، مطابقت و گرفتن چندین نوبت پرینت ندارد؛ و کارفرما می‌تواند پس از بازخوانی فایل (برای گنجاندن ملاحظات خود در متن) آن را صفحه‌آرایی و آماده‌ی چاپ کند.

4.2ـ شیوه­ی تدریس ویرایش

موسسه‌ی ویرایش سرآمدان پس از برگزاری موفق چندین دوره‌ی غیرحضوری ویرایش، اکنون این دوره‌ها را برای علاقه‌مندان در سراسر کشور و خارج از کشور به شیوه‌ی غیرحضوری (اینترنتی) برگزار کند. اگر علاقه‌مند به گذراندن دوره‌ها هستید، می‌توانند به‌ترتیب و شیوه‌ی زیر نام نویسی، و در دوره‌ها شرکت کنید:

(1) برای آگاهی بیش‌تر درباره‌ی زمان، شهریه، سرفصل‌های درس‌ها، مدرس دوره، منابع دوره و...، توضیحاتی را که در «وبگاه آموزشگاه مجازی ویرایش و نگارش» زیر عنوان «دوره‌های غیرحضوری ویرایش»،  آمده بخوانید.

(2) در صورتی که پرسش‌های بیش‌تری دارید، با شماره‌های 09196662166 و 77313471-021 تماس بگیرید.

(3) اگر تصمیم به نام نویسی گرفتید، مبلغ نام نویسی را به شماره‌ حساب 3198509048  یا شماره کارت          7130-2770-3370-6104 بانک ملت به نام جمشید سرمستانی واریز کنید.

(4) شماره‌ی پی‌گیری و نشانی ای‌میل خود را از راه یکی از دو شماره‌ تلفن داده شده، به موسسه بدهید.

(5) موسسه فایل‌های درس‌نامه‌ها و تمرین‌ها را برای شما ای‌میل می‌کند و زمان آزمون را به شما اعلان می‌کند. (زمان آزمون یک ماه پس از دریافت درس نامه است.)

(6) در هنگام خواندن درس‌نامه‌ها می‌توانید پرسش‌های خود را تلفنی بپرسید. برای سازمان­ها و نهادها به­ازای هر دوره، 3 جلسه­ی پاسخ به پرسش­ها برگزار می­شود.

(7) پس از نزدیک به یک ماه، فایل آزمون برای شما فرستاده می‌شود. آزمون به شیوه‌ی کتاب باز (اوپن بوک) است و می توانید برای نوشتن پاسخ ها، به درس نامه نگاه کنید.

(8) پاسخ آزمون را در خود فایل آزمون وارد می­کنید و سپس فایل را برای موسسه ای میل می­کنید.

(9) موسسه پس از تصحیح آزمون، نمره را به شما اعلان می­کند و فایل تصحیح شده را نیز برایتان می فرستد تا نادرستی­های پاسخ هایتان را بدانید.

(10) درصورت گرفتن نمره­ی قبولی، به شما گواهی پایان دوره داده می شود.

 پس از پایان دوره نیز می­توانید با ما در تماس باشید و پرسش­هایی را که در هنگام انجام کار برایتان پیش می­آید از ما بپرسید.

5ـ شیوه‌‌نامه‌ی مبنای انجام  و تدریس ویرایش

ملاک و مبنای انجام کارهای ویرایش و تدریس آن در این مؤسسه، برپایه‌ی دو منبع زیر است:

جمشید سرمستانی، «قواعد جامع املای فارسی»، تهران، نشر سرمستان، 1390.

«درس‌نامه‌‌های ویرایش 1، 2 و 3» (نزدیک به 150 صفحه درس‌نامه‌ برای دانش‌جویان مؤسسه) برگرفته از «شیوه‌نامه‌ی جامع ویرایش و راه‌نمای نگارش و نشر» (بیش از 1200 صفحه در دست آماده سازی برای چاپ)، که هر دو، نوشته‌ی جمشید سرمستانی (مدیر مؤسسه) هستند.

تلفن مدیر مؤسسه:  66 21 666 0919  77313471 021

نشانی وبگاه: virastari.persianblog.ir

/ 0 نظر / 98 بازدید